Hizmet Koşulları ve Telif Hakkı

Hizmet Koşulları ve Telif Hakkı

Aşağıdaki hizmet koşulları, müşteri ile Images Antiqua arasında, satın aldığınız herhangi bir görsel ya da fiziki ürüne ilişkin hakları ve yükümlülükleri belirten bir sözleşmedir. Hizmet Koşulları’nı kabul ederek, satın aldığınız tüm ürünlere ilişkin haklarınızı ve yükümlülüklerinizin burada belirtilen koşullarca belirlendiğini kabul ediyorsunuz.

§1 Verilen Haklar ve Sınırlamalar

Site üzerinden dijital kopyası satılan görseller ancak üzerine anlaşılan ve bedeli ödenen niteliğe uygun kullanılabilir. Kişisel kullanım için alınan bir ürün ticari amaçlarla kullanılamaz. Bir müşteri dijital kopyasını satın aldığı bir görseli ticari amaçlarla kullanmak isterse, yeni bir sözleşme için Images Antigua ile temasa geçmelidir.

Images Antiqua’dan dijital kopyası alınan görseller istisnasız olarak basının etik kurallarına tabidir ve bu kurallara aykırı kullanımı yasaktır. Görsellerdeki şahısları rencide ya da rahatsız edici şekilde kullanılmalarına izin verilmez.

§2 Telif Hakkı

Web sitesi içeriğini oluşturan görseller ve açıklama metinleri, Images Antiqua’nın malıdır. Images Antiqua’nın açık yazılı izni olmaksızın, web sitesinin herhangi bir bölümünün, görsellerinin veya açıklama metinlerinin izinsiz olarak çoğaltılması, kullanılması veya yayılması kesinlikle yasaktır.

Bu sitede bulunan bir görseli veya açıklama metnini kullanmak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin ve aşağıdaki bilgileri sağlayın:

1. Sitedeki içeriği kullanmak isteyen kişinin / kurumun adı.

2. İçeriğin kullanılacağı amaç.

3. İçeriğin kamuya ait veya özel amaçlı kullanılacağı.

Resimlerimizi ve içeriğini, önceden onaylanmış kullanımlar için sunmaktan memnuniyet duyarız. İçeriğimizin kullanımı onaylanırsa, kaynağın aşağıdaki şekilde belirtilmesini talep ederiz:

www.OldImagery.com veya www.GamlaBilder.com veya www.EskiImgeler.com tarafından sağlanan resimler / açıklama metinleri – Images Antiqua

Images Antiqua, sattığı kitap, fotograf, belge ve baskıların içerdiği görselleri websitesinde kullanma hakkını korur. Ürünlerini satın alan her alıcı bu kullanım hakkı devamlılığını kabul etmiş olur.

§3 Kullanım Hakkı

Kişisel kullanım: Kişisel kullanım için dijital kopyası satılan bir görselin ticari amaçlarla kullanılması, her türlü baskı tekniği ile çoğaltılarak ya da internet üzerinden yeniden satışı yasaktır. Dijital kopyası satılan her türlü görselimiz silinemez elektronik imzalar taşır.

Ticari kullanım: Images Antiqua dijital kopyalarını ticari kullanım için sattığı görsellerin yeniden kullanım ve satış hakkını saklı tutar.

Images Antiqua, fiziki olarak sattığı kitaplar, baskılar, haritalar, albümler, fotograf portfolyoları ve her türlü belgelerde yeralan görsellerin dijital kopyalarını kullanma ve satma hakkını elinde tutar.

§4 Sunum, sonradan yapılacak değişiklikler karşısında sorumsuzluk

Images Antiqua sitesinde yeralan her görseli, orijinalinden ve en az 300 dpi çözünürlükle taranmış olarak satışa sunar. Images Antiqua müşterinin bu dijital kopyalar üzerinde herhangi bir nedenle sonradan yapacağı hiçbir nitelik değişikliğinden sorumlu değildir. Images Antiqua ayrıca sattığı dijital kopyalardan müşterinin kendi ya da bir başka profesyonel şirket eliyle yapacağı baskıların kalitesinden ya da tatmin ediciliğinden sorumlu değildir.

§5 Ücretler

Images Antiqua, ürünlerini müşteriye, ödeme süreci boyunca bizzat göreceği ve onayladığı toplam fiyat üzerinden satar. Ödeme süreci tamamlanan ürün için müşteriye, herhangi bir ek ödeme talebinde bulunamaz.

Images Antiqua, posta ya da kargoyla yolladığı fiziki ürünlerin olası gümrük vergilerini ödeme sorumluluğu yoktur.

§6 Ödeme

Ödeme, web sitesinde üzerinde sipariş ile birlikte başlayan elektronik ödeme süreci tamamlanarak, doğrudan yapılır.

§7 Teslim

Images Antiqua, sattığı dijital kopyaları bir üçüncü servis sağlayıcı eliyle müşteriye ulaştırı. Müşteri, elektronik ödeme sürecinde satın aldığı dijital kopyanın indirileceği linkin kendisine iletileceği elektronik posta adresini yazmakla sorumludur. Images Antiqua, geçerliği olmayan ya da yanlış yazılan elektronik posta adreslerinden dolayı ürünün teslim edilememesinden sorumlu tutulamaz.

Images Antiqua, müşteriye hasar görmeden ulaşması için, fiziki olarak sattığı kitaplar, baskılar, haritalar, albümler, fotograf portfolyoları ve her türlü belgelerin özenle paketlenerek yollamak sorumluluğunu üstlenir.

§8 İade

Müşteri, Images Antiqua’nın fiziki olarak satın aldığı kitaplar, baskılar, haritalar, albümler, fotograf portfolyoları ve her türlü belgelerin iadesini ürün eline geçtikten sonraki iki hafta içinde talep edebilir. Bu takdirde Images Antiqua, geriye iade edilen ürünün, yollandığı haliyle iadesi koşulunda, yollama masrafları dahil geri ödemesini yapar.

Images Antiqua’nın sattığı dijital kopyaların iade hakkı yoktur ve  geri ödemesi yapılmaz.